Z czym wiąże się uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

Facebook to portal społecznościowy, który zrzesza szerokie grono użytkowników z całego świata. Na Facebooku możemy przeglądać zdjęcia znajomych, oglądać ciekawe filmiki, czy szukać różnych usług. Platforma na przestrzeni lat ogromnie się rozwinęła, a w ostatnim czasie użytkownicy docenili uwierzytelnianie dwuskładnikowe. To ciekawa opcja, którą warto wziąć pod uwagę. Czym cechuje się uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku? Dlaczego warto z niego skorzystać? Na czym polegają te czynności?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku

social mediaNajprościej rzecz ujmując, jest to funkcja zabezpieczeń, która ochroni nasze konto i hasło na Facebooku. Po skonfigurowaniu uwierzytelniania tego typu trzeba wprowadzić specjalny kod logowania lub potwierdzić próbę zalogowania wtedy, gdy ktoś spróbuje uzyskać dostęp do portalu z nierozpoznanego urządzenia mobilnego. Powiadomienie użytkownicy mogą otrzymywać zawsze wtedy, gdy ktoś chce się zalogować z nieznanej przeglądarki lub nieznanego urządzenia mobilnego. Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku? To bardzo łatwe zadanie:

  • Przechodzimy do Ustawień bezpieczeństwa i logowania,
  • Przewijamy w dół, do opcji Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego,
  • Klikamy Edytuj o wybieramy zabezpieczającą metodę,
  • Postępujemy zgodnie z instrukcjami,
  • Podczas konfigurowania pojawia się monit o wybranej metodzie i gotowe – zadanie wykonane.

W razie gdyby nie udało nam się tego zrobić, warto skorzystać również z instrukcji jak ustawić uwierzytelnianie dwuskładnikowe na facebooku przygotowane przez Kohai marketing.To przydatne zabezpieczenie, które ochroni nas przed atakami i próbami wykradnięcia konta na Facebooku.

Portal społecznościowy

Dlaczego Facebook jest tak popularnym portalem? Przede wszystkim daje nam wiele możliwości. Na portalu swoje działalności oferują liczne firmy, jak też istnieją profile zwyczajnych osób. Mało kto nie korzysta z tego rozwiązania w dzisiejszych czasach. Nie zapominajmy o odpowiednim zabezpieczeniu swoich danych, co uzyskamy za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego. Cały proces jest bardzo łatwy do wykonania i pozwala nam spać spokojnie. Na Facebooku możemy poznawać nowych ludzi, dodawać zdjęcia, prezentować swoje produkty itp.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.