Na czym polega audyt energetyczny?

Audyt energetyczny jest bardzo ważnym rozwiązaniem, które pozwala zmniejszyć energochłonność budynku. Najprościej rzecz ujmując, to ekspertyza techniczno-ekonomiczna, jaka  dotyczy zużycia energii w obiekcie badanym.

Zawiera ona wszelkie założenia, związane z projektem modernizacji obiektu. W Polsce zużywamy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej, niż w innych krajach europejskich. Przeprowadzenie audytu pozwala zmienić te różnice. Jego celem jest zmniejszenie zużycia energii oraz kosztów eksploatacyjnych w domu lub firmie. Czym wyróżnia się to pojęcie? Na czym polega audyt energetyczny? O czym trzeba wiedzieć?

Audyt energetyczny

Stanowi on ocenę istniejącego stanu użytkowania energii w obiekcie. Pozwala określić możliwości i środki, związane z jego poprawą. Nie zapominajmy także o analizie ekonomiczno-energetycznej wraz z wyborem optymalnych prac modernizacyjnych.

To podstawa do podjęcia decyzji o podjęciu danych czynności. W tym wypadku najważniejsze jest obliczenie zapotrzebowania na moc i energię. Audyt obejmuje wszelkie instalacje, elementy i urządzenia w budynkach. Są to między innymi:

  • okna i przegrody zewnętrzne,
  • oświetlenie,
  • instalacje ciepłej wody użytkowej,
  • instalacje wentylacyjne, klimatyzacje i instalacje grzewcze,
  • dźwigi towarowe i osobowe,
  • stosowanie źródeł odnawialnych, 
  • stosowanie układów odzysku ciepła odpadowego itp. 

Nie jest to techniczna dokumentacja, ale stanowi założenia do projektu modernizacji obiektu. 

Pomoc specjalisty z profesjonalnej firmy

Specjalistyczny audyt energetyczny jest zadaniem dla specjalisty. Postawmy na doświadczoną osobę, która bardzo dobrze zna się na swojej pracy.

Dzięki temu zyskamy pewność, że wszelkie czynności zostały wykonane prawidłowo i sprawnie. Wszelkie modernizacje wpłyną na oszczędność energetyczną, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.