Jaka firma szkoleniowa będzie najlepszym wyborem?

Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert szkoleniowych. Czy to jednak oznacza, że każda oferta jest warta zainteresowania? Na pewno można mieć co do tego spore wątpliwości. Prędzej lub później trzeba też znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka firma szkoleniowa będzie najlepsza.

Wybór firmy szkoleniowej

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na różne źródła informacji o firmach. Świetnym źródłem wiadomości jest internet, ale też trzeba pamiętać o tym, aby korzystać wyłącznie z odpowiednich miejsc. Przez odpowiednie miejsca należy rozumieć choćby portale branżowe. Oczywiście można też po prostu poczytać opinie dotyczące danej firmy szkoleniowej, ale nie oszukujmy się – publikowane komentarze niekoniecznie mają przełożenie na to, co widzimy w rzeczywistości. Wiele działających placówek cieszy się określoną pozycją, powstałą na bazie wieloletniego doświadczenia. Jeżeli dane miejsce funkcjonuje od wielu lat, można mówić o gwarancji wysokiej jakości.

Kiedy uda się wybrać kilka firm, nie pozostaje nic innego jak wysłanie zapytania ofertowego dotyczącego szkolenia. Takie zapytanie powinno dokładnie określać potrzeby, preferencje i wstępne wymagania dotyczące szkolenia. Odpowiedź (czy też jej brak) wiele pokaże. Można w końcu zobaczyć, jak wygląda budowanie relacji z klientami.

firma szkoleniowa

Potrzeby szkoleniowe – jakie?

Należy też uwzględnić, że profesjonalna firma szkoleniowa bardzo szybko dokona analizy potrzeb szkoleniowych – wszystko powinno odbyć się już na wstępnym etapie. Krótko mówiąc, konsultant wybranej przez nas firmy powinien zbierać szczegółowe informacje dotyczące preferencji. Dobrze byłoby też, aby podjęte działania uwzględniały indywidualne oczekiwania uczestników. Chodzi o wykrycie najważniejszych problemów i zindywidualizowanie programu.

Niesatysfakcjonujący program nie oznacza tego, że mowa o czymś, co jest złe. Zdarza się, że zaproponowane rozwiązania nie są adekwatne do zaistniałych okoliczności. To ogromna różnica, o której w przypadku wyboru firmy szkoleniowej koniecznie trzeba pamiętać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.