Do czego służy wkładka bezpiecznikowa NH?

Występowanie zwarć i przeciążeń to problemy, które nieodłącznie wiążą się z wykorzystywaniem energii elektrycznej. Od czasów, gdy zaczęto na szeroką skalę korzystać z prądu elektrycznego, trwały poszukiwania recept na zaradzenie wspomnianym zjawiskom. Jednym z najważniejszych wynalazków był bezpiecznik. Jakkolwiek dzisiaj w domach czy mieszkaniach często spotkać można raczej systemy wyłączników, nowoczesne bezpieczniki to wciąż podstawa bezpiecznej pracy wielu układów. Wkładki bezpiecznikowe NH to jedne z najpopularniejszych rozwiązań.

Zastosowanie wkładek bezpiecznikowych NH

Bezpieczniki systemu NH, cechując się sporą zdolnością zwarciową, służą do kontroli pracy układów niskonapięciowych o dużej mocy. Zapobiegają zwarciom w rozmaitych układach energetycznych – m.in. w instalacjach fotowoltaicznych czy rozdzielniach. Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie – wkładki  NH montowane są zarówno w zakładach przemysłowych, jak i do monitorowania pracy silników elektrycznych.

Bezpieczniki NH – na co zwrócić uwagę?

Aby dobrać odpowiednią wkładkę bezpiecznikową NH do danego układu, należy skupić się na określonych parametrach urządzenia. Można też poprosić o pomoc w wyborze osobę z działu obsługi klienta, lub zdecydować się na zakup przez internet takich, które mają dokładny opis. Sklepem oferującym bogactwo dostępnych modeli wraz z dokładnymi opisami produktów, znajdującymi się na stanie jest Eldor24.pl.

Podstawę stanowią cechy obsługiwanego prądu znamionowego – jego natężenie oraz napięcie. Należy pamiętać, by wartości dla danego urządzenia nie były niższe niż parametry instalacji. Trzeba również sprawdzić przeznaczenie, oznaczone określonym kodem (np. gG i gL to bezpieczniki ogólnego przeznaczenia, a gF – przeznaczone dla urządzeń, gdzie należy użyć wkładki szybkiej).

Bezpieczna praca instalacji elektrycznej jest niezwykle istotna z wielu różnych względów. Szukając odpowiednich urządzeń zabezpieczających, warto gruntownie poznać różne rozwiązania.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.