Zalety i właściwości kalki kreślarskiej

Wśród materiałów papierniczo-piśmienniczych przeznaczonych przede wszystkim do biura można wymienić kalkę kreślarską, która służy do wykonywania odręcznych rysunków. Robi się je na początku twardym ołówkiem, a później – nadając ostateczny kształt i formę – poprawia tuszem.

Jakimi właściwościami wyróżniają się takie akcesoria?

Kalka kreślarska lub jeśli ktoś woli inną nazwę – kalka szkicowa, to przezroczysty papier. Jego gramatura liczona na metr kwadratowy wynosi od czterdziestu do stu gramów. Kalka wyróżnia się nie tylko stabilnością dotyczącą wymiarów, ale także wszechstronną odpornością. Nie ulega bowiem zagnieceniom, chociaż posiada skłonności do wchłaniania wilgotności z powietrza. Jeżeli jest opakowana w wodoodporny papier, na pewno nie podda się zmarszczeniu.

Kto może wykorzystywać ten typ kalki?

Będąca rodzajem przezroczystego papieru kalka, jak już wspomniano, służy do wykonywania rysunków. Warto jednak podkreślić, że są to precyzyjne projekty przygotowywane na przykład przez architektów lub grafików. To dzięki zaletom kalki mają oni nie tylko ułatwioną pracę, ale także mogą cieszyć się jej końcowymi efektami, które są bardzo trwałe i nie ulegną zniszczeniu nawet po wielokrotnym przeglądaniu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.