Teczki szkolne do przechowywania prac dzieci

Teczki szkolne to bardzo proste i niesłychanie użyteczne akcesoria, które mogą przydać się nie tylko uczniom, ale również pracownikom biurowym. Jeszcze kilka lat temu teczki wykorzystywane były wyłącznie jako okładki, dzięki którym można było zebrać ważne dokumenty i je odpowiednio zabezpieczyć. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych dostępne są także specjalne teczki dla archiwistów i kadrowych.

Praktyczne zastosowanie teczek

Największym zainteresowaniem cieszą się fastykuły, czyli specjalne okładki, które spięte są zazwyczaj za pomocą sznurka albo tasiemki tekstylnej. Przy dużej ilości dokumentów najczęściej stosuje się fastykuły wiązane z dwóch stron. Okładki najczęściej wykonane są z twardej i sztywnej tektury. Najlepszym wyborem są okładki o gramaturze powyżej 1000 g/m2. Olbrzymia popularność fastykuł wynika z bardzo atrakcyjnej ceny i kompaktowych wymiarów. Na szczególną uwagę zasługują szerokie możliwości regulacji. Wysokiej jakości fastykuła umożliwi spięcie nie tylko 50, ale również 500 arkuszy.

teczki szkolne

Uniwersalne teczki z gumką do utrzymania porządku

Wśród uczniów i studentów najczęściej używane są teczki szkolne z gumka. Jest to obecnie najpopularniejsza alternatywa dla konkurencyjnych teczek wiązanych na sznurek. Teczki w zależności od potrzeb mogą być wykonane nie tylko z kartonu, ale również z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Na szczególną uwagę zasługują dodatkowe skrzydełka, które przytrzymują przechowywane dokumenty w trakcie transportowania. Okładka i skrzydełka boczne są bigowane, dzięki czemu bez problemu można dopasować grubość teczki do zawartości. Jeżeli chodzi o gumkę to jak łatwo się domyślić jest ona wykorzystywana do spinania zamkniętej teczki. Pamiętać należy jednak o tym, że przy ciężkich dokumentach elastyczna gumka może nie wystarczyć. Aby rozwiązać ten problem warto wybrać teczki szkolne, gdzie gumka zapinana jest na specjalne haczyki.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.