Czy już wiesz jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Znalezienie wymarzonej pracy nie jest łatwe. Chcemy zarabiać dużo i robić to co lubimy. Wiele osób również marzy o tym, żeby za bardzo się nie narobić. Taka praca praktycznie się nie zdarza, a jak pojawi się już oferta, to warto wiedzieć jak się przygotować do ewentualnej rozmowy rekrutacyjnej. Continue reading

Jak znaleźć dobrego pracownika?

Rekrutacja pracownikówrekrutacja pracowników nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać. Aby móc znaleźć idealnego pracownika, który zasili nasz zespół i się z nim zintegruje potrzeba przede wszystkim czasu.

Profil kandydata

Pierwszym najczęściej popełnianym przed rekruterów błędem jest niesprecyzowanie zapotrzebowania kadrowego. Pamiętajmy, aby dokładnie określić takie szczegóły jak:

  • zakres wymaganej wiedzy,
  • wykształcenie,
  • pożądane cechy charakteru kandydata.

W ten sposób łatwiej będzie nam wybrać odpowiednią osobę do pracy.

Wybór metody rekrutacji

Większość firm decyduje się na metodę Search & Selection, czyli publikację ogłoszenia o pracy i weryfikację aplikacji, które zostaną przesłane do firmy. To prosta i tania metoda rekrutacji pracowników, jednak wymaga czasu, którego bardzo często niestety nam brakuje. Można też oddać sprawę w ręce firmy zajmującej się HR.

Rozmowa rekrutacyjna

Do rozmowy rekrutacyjnej należy odpowiednio się przygotować – wcześniej trzeba dokładnie przejrzeć CV kandydata, należy stworzyć listę preferencji, które będzie można zweryfikować w trakcie rozmowy, trzeba też pamiętać, aby trzymać się faktów. Oczywiście nie zawsze trzeba sztywno trzymać się schematu, pamiętajmy, że chodzi również o to, aby poznać charakter kandydata.

Leasing pracowniczy – czym jest?

leasing pracowniczyW dzisiejszych czasach firmy, które chcą utrzymać dobrą pozycję na rynku muszą działać efektywnie i poszukiwać oszczędności. Bez tego trudno jest bowiem osiągać zyski na zadowalającym poziomie. Nic więc dziwnego, że powstają rozwiązania, które pozwalają zmniejszyć różnorodne koszty, w tym również koszt zatrudnienia pracowników. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest z całą pewnością leasing pracowniczy.

Czym jest leasing pracowniczy? Najprościej tłumacząc polega on na wynajmowaniu pracowników do określonych prac, dzięki czemu firma macierzysta nie musi z własnych środków finansowych wypłacać podwładnym wynagrodzenia oraz płacić składek. To spora oszczędność. Nie tylko dlatego, że koszty wynajmu pracowników są niższe od tych, które ponieślibyśmy zatrudniając te osoby, ale również dlatego, że jest to rozwiązanie, z którego możemy korzystać tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy np. w okresie zwiększonego zainteresowania klientów.

Nic więc dziwnego, że leasing pracowniczy cieszy się coraz większą popularnością. Tym bardziej, że firm oferujących wynajem pracowników jest obecnie całkiem sporo, co więcej, są one w stanie zagwarantować nam specjalistów z każdej praktycznie dziedziny. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pracownicy, którzy do nas trafią poradzą sobie ze zleconymi obowiązkami.

Jak szybko i skutecznie znaleźć zatrudnienie?

Jeżeli od dłuższego czasu szukasz zatrudnienia na swoim rynku pracy, a wysłane cv pozostają bez odpowiedzi, nie załamuj się. Możesz już dziś znaleźć szybko pracę na krótszy, a czasem nawet na dłuższy okres. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu i naciśniesz odpowiednią klamkę, która pozwoli Ci wejść do pokoju z napisem sukces.

Przede wszystkim nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj!

Te słowa Winstona Churchila dobrze obrazują postawę ludzi, którzy odnieśli największe sukcesy w historii i musieli walczyć na każdym etapie swojego rozwoju o lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich. Tak jak i Ty szukali kiedyś zatrudnienia i nic nie znajdowali. Jednak nie poddawali się i szli dalej, bo wiedzieli, że już za chwilę ich los może się odmienić.

Poszukuj możliwości tu i teraz…

Aby znaleźć pracę, możesz wykorzystać wiele możliwości, jakie przynosi Ci XXI wiek. Dostępne oferty w różnego rodzaju biurach pośredników pracy mogą pozwolić Ci znaleźć zatrudnienie praktycznie od zaraz. Wiele z tych biur może Ci zaoferować pracę w Polsce, a także za granicą. Charakter takiego zatrudnienia bywa bardzo różny. Zazwyczaj na początku są to drobne prace, choć bywają i ogłoszenia spełniające kryteria odpowiednie dla wykwalifikowanej kadry managerskiej.

Sprawdź oferty już dziś

Zamiast siedząc z pilotem w ręku lub przeglądając kolejne wydarzenia na facebooku, sprawdź, co może zaoferować Ci pośrednictwo pracy. Masz na to wiele możliwości, możesz zadzwonić, odwiedzić stronę www lub stawić się w biurze osobiście, gdzie pracownicy pomogą Ci dopasować pracę do Twoich umiejętności lub zainteresowań. Takie rozwiązanie może Ci pomóc praktycznie od zaraz znaleźć dobre zatrudnienie, a bardzo często może się stać pierwszą stacją na Twojej drodze do spełnienia swoich marzeń.