Pieczątka firmowa to prestiż i wygoda.

Prowadząc własną działalność gospodarczą należy pamiętać, że posiadanie pieczątki firmowej nie jest obowiązkowe ale jej wyrobienie niesie za sobą wiele zalet. Warto ją wyrobić, ponieważ nie trwa to zbyt długo i nie generuje wysokich kosztów dodatkowych, z można z niej korzystać przez wiele lat. 

Firma zyskuje prestiż oraz wiarygodność. 

Zyskanie zaufanie klientów oraz partnerów biznesowych to jedne z pierwszy zadań z którym muszą sobie poradzić nowe przedsiębiorstwa. Każda osoba prowadząca firmę, że na początku nie jest to łatwe więc trzeba maksymalnie wykorzystać wszystkie dostępne metody.

Czasami o sukcesie decydują detale. Posiadanie pieczątki to właśnie jeden z tych detali, które powoduje wzrost zaufania w oczach osób z którymi nawiązuje się współpracę. Pokazuje, że właściciel firmy podchodzi profesjonalnie do prowadzenia swojego biznesu. 

Pieczątka zamiast wizytówki. 

Trzeba podkreślić, że pieczątki firmowe są także bardzo przydatne i bardzo praktyczne. Elegancko wykonana pieczątka może pełnić funkcję wizytówki, ponieważ są na niej zawarte poniższe dane:

  • nazwa i adres firmy,
  • numer REGON oraz NIP,
  • numer telefonu, 
  • opcjonalnie adres strony internetowej, adres e-mail oraz logo.

Dzięki tym informacjom klient w szybki sposób może skontaktować się z przedstawicielem firmy. 

Koszt wykonania pieczątki jest nieduży. 

Trudno podać konkretną cenę, ponieważ są różne rodzaje pieczątek. Zakres cenowy waha się od 20 do 50 zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pieczątki są bardzo trwałymi przedmiotami i jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego to można z nich korzystać przez bardzo długi okres czasu.

Podczas wyboru pieczątki trzeba zwrócić uwagę także na jej wygląd zewnętrzny. Jest to szczególnie istotne jeśli w zamyśle będzie wykorzystywane głównie podczas spotkań z partnerami biznesowymi. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.