Na co musisz uważać, wyjeżdżając do pracy tymczasowej za granicą?

Praca tymczasowa za granicąpraca tymczasowa za granicą to świetny pomysł na podreperowanie domowego budżetu – w przypadku osób, które wyjeżdżając, zostawiają swoje rodziny w Polsce. Dla młodych ludzi jest to z kolei okazja, by produktywnie spędzić wakacje, wyrwać się z domu, zwiedzić trochę świata, a przy okazji trochę zarobić. Wśród wielu korzyści takich wyjazdów, czają się także zasadzki. Zobacz, na co zwracać uwagę, by nie wpaść w jedną z nich!

Uczciwość agencji pracy

Na rynku funkcjonują obecnie setki biur pośredniczących w zdobywaniu pracy tymczasowej za granicą. Większość z nich ma szczere zamiary i prowadzi sumienną oraz legalną działalność. Niestety, wśród nich zdarzają się też tacy, którzy nie planują nam pomóc, a jedynie wykorzystać naszą naiwność. Jeśli zatem natkniesz się na ogłoszenie, w którym agencja pracy wymaga jakiejkolwiek opłaty z góry za rejestrację bądź pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia – szybko zgłoś to administratorowi i pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na taką ofertę.

Legalność zatrudnienia

Jeśli wyjeżdżasz na własną rękę, zwracaj szczególną uwagę na to, by otrzymać od zagranicznego pracodawcy jakiekolwiek potwierdzenie, że dla niego pracujesz. W przypadku zajęć tymczasowych, nie będzie to raczej umowa o pracę, jednak powinieneś otrzymać do podpisu przynajmniej oświadczenie bądź regulamin, w którym zawarte będą najważniejsze regulacje Twojego zatrudnienia.

Bezpieczeństwo pobytu i podróży

Wyjazd do pracy za granicę to nie tylko kwestie zatrudnienia. Pamiętaj o bezpieczeństwie w trakcie podróży i pobytu za granicą. Nie ufaj nadmiernie obcym, chroń swoje dokumenty i zarobione pieniądze. Staraj się także nie podróżować w pojedynkę. Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemności i zagrożeń.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.