Malowanie pokoju dziecka

Trzeba odnowić pokój dziecka, które już podrosło, wymienić kilka mebli, zmienić aranżację, przemalować ściany. Można zrobić to samodzielnie, dobrze planując każdy etap pracy. Dobry plan i jego realizacja z pomocą Internetu nie zabierze zbyt dużo czasu.

Gdzie szukać inspiracji?

Oczywiście na stronach poświęconych aranżacji wnętrz. Wspólnie z dzieckiem można przeglądnąć strony internetowe, wybrać sprzęty, które będą mu potrzebne, przegadać z nim temat. Dobrze, jeśli ma swój udział w urządzaniu swojego pokoju. Wspólny remont to dobra okazja do rozmowy o codziennych sprawach, tym, co dla nas jest i co powinno być ważne, to także nauka praktycznych umiejętności – od wbicia gwoździa, po przykręcenie kilku śrub.

Wiele praktycznych rozwiązań znajdziemy na blogach tematycznych poświęconych remontom. Dobre rady pojawiają się również na stronach sklepów internetowych, które oferują artykuły, takie jak: meble, farby i sprzęt do malowania ścian. Warto przeglądnąć kilka takich stron, a nawet zrobić notatki.

Narzędzia i przybory

By o niczym nie zapomnieć, warto zrobić najpierw listę potrzebnych artykułów, kupić dobrą farbę. Świetnie sprawdzają się farby akrylowe, dobrze się rozprowadzają. Na liście na pewno powinny się znaleźć: folia malarska, gąbka, mydło malarskie, papier ścierny, szczotki, wałki, pędzle do malowania i grunt, którym pokrywa się ścianę przed nałożeniem koloru. Przydadzą się też rękawice robocze (wejdź), pojemniki do mieszania farby i artykuły potrzebne do prac porządkowych. Przy wyborze farby należy zwrócić uwagę na kolor, jej ścieralność i brak toksycznych składników. W niewielkich pomieszczeniach jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, dobrze się komponują z meblami w nieco ciemniejszej tonacji. W pokoju nastolatka stonowane, neutralne barwy to pragmatyczny wybór.

Aranżacja przestrzeni

Warto rozplanować przestrzeń w taki sposób, by znalazło się w niej miejsce do nauki, odpoczynku i przyjmowania gości. Jeśli jest niewielka, zwróćmy szczególna uwagę na meble typu dwa w jednym.
Oczywiście nie można zapomnieć o wygodnym, ergonomicznym fotelu przy biurku, który pozwoli uniknąć w przyszłości problemów z chorobami kręgosłupa.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.