Laptop nowy czy poleasingowy?

Decydując się na zakup sprzętu IT, warto sprawdzić więcej opcji niż tylko zakupy w dużych sieciach czy marketach z elektronikom. Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących wysokiej klasy laptopy poleasingowe bardzo niskiej cenie. To ciekawa opcja, dla osób które chcą znaleźć wysokiej klasy, niekoniecznie nowy sprzęt w dobrej cenie.

Jak działa leasing?

Dla wielu firm kupowanie sprzętu za gotówkę, nawet z uwzględnieniem dużych upustów, nie jest zazwyczaj dobrym rozwiązaniem, ponieważ wymaga zainwestowania jednorazowo ogromnych środków. Dlatego tak duża popularność alternatywnych form finansowania jak na przykład leasing operacyjny. Składa się on z comiesięcznych rat, które księgowane są jako koszty uzyskania przychody oraz wykupu na koniec okresu leasingu. Po zakończeniu okresu leasingu, klient ma możliwość wykupienia sprzętu na własność, jeśli z tego zrezygnuje to sprzęt wraca do leasingodawcy a ten go sprzedaje.

Gdzie można kupić laptopy poleasingowe?

Najlepiej zajrzeć na strony samych leasingodawców, którzy często prowadzą dziesiątki aukcji za pomocą portali aukcyjnych jak OLX czy Allegro. Na rynku istnieje również kilkanaście firm zajmujących się sprzedażą poleasingowych laptopów.

Ile można oszczędzić?

W przypadku zakupu jednego laptopa jesteśmy w stanie oszczędzić nawet kilkaset złotych. Trzeba jednak pamiętać, że laptopy te były użytkowane przez okres dwóch czy też trzech lat i nie mają już ważnej gwarancji producenta. Konieczne jest więc przed zakupem, dobrze sprawdzić wybrany sprzęt.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.