Łączność drukarki od a do z

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość drukarek łączy się z komputerem poprzez kabel USB. Wybierając nowy sprzęt drukujący warto dokładnie sprawdzić kluczowe parametry połączenia i dodatkowe funkcje, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Ethernet i USB

Jak wspomniano we wstępie najlepszym wyborem jest połączenie poprzez kabel RJ-45. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą podłączyć drukarkę do sieci domowej/firmowej. Ethernet umożliwia wysłanie danych nawet z prędkością 1 GB na sekundę. Warto postawić na urządzenia od renomowanych producentów, którzy dbają o porty. USB to nic innego jak popularna magistrala szeregowa, które w dzisiejszych czasach dostępna jest w wersji 2.0 i 3.0. Im nowsze standardy, tym oczywiście na większą prędkość będzie można liczyć.

Łączność bezprzewodowa

Osoby, które chcą zapomnieć o kłopotliwych kablach, powinny jak najszybciej postawić na łączność bezprzewodową Wi-Fi. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu drukarki mogą samodzielnie odbierać sygnał bez pośrednika za pomocą zewnętrznego routera. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także technologia Bluetooth. Jest to idealny wybór na przykład dla osób, które chcą drukować dokumenty bezpośrednio z telefonu komórkowego. Moduł Bluetooth jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem niż na przykład konieczność połączenia się z siecią Wi-Fi.

Najpopularniejsze rodzaje głowic

Oprócz sposobie łączności drukarki warto zwrócić uwagę także na głowicę, która odgrywa bardzo ważną rolę. Głowica piezo-elektryczna wykorzystywana jest obecnie jedynie w drukarkach marki Epson. Wewnątrz głowicy umieszczony jest specjalny kryształ, który reaguje na przepływ prądu. Kryształ rozszerza się i kurczy, dzięki czemu powoduje nacisk na membranę, co prowadzi do wyciśnięcia tuszu na kartkę. Jest to bardzo precyzyjna i długotrwała technologia. Jedyną wadą jest wysoka cena. Osoby, które zwracają uwagę na ekonomię, powinny postawić na głowice termiczne. Przy głowicach tego typu tusz wyciskany jest pod ciśnieniem w trakcie podgrzania.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.