Kiedy warto wybrać się do doradcy personalnego?

doradca personalnyDoradca personalny to osoba, do której powinniśmy udać się, kiedy znajdujemy się na życiowym rozdrożu i nie wiemy, w którą stronę podążyć. Czego powinniśmy oczekiwać od dobrego doradcy personalnego?

Pytania

Doradca personalny nie da nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Może zrobić coś znacznie lepszego, mianowicie wskaże nam te pytania, które powinniśmy zadać sobie sami. Często są to kwestie, na które sami nie zwrócilibyśmy uwagi, a które mogą mieć fundamentalny wpływ na nasze życie. Dlaczego skończyliśmy akurat takie studia? Jakie były nasze marzenia 10 lat temu?

Prognozy rynku

Doradca personalny powinien wiedzieć, przed jakimi wyzwaniami swoi obecnie rynek pracy. Jakie zawody są przyszłościowe, a które już w odwrocie? Pomoże zweryfikować plany, często zestawiając je z realnymi szansami na rynku pracy.

Umiejętności miękkie

Korzystając z pomocy doradcy personalnego, możemy liczyć na wskazówki dotyczące naszej powierzchowności i tego, jak należy zachować się w określonych sytuacjach, na przykład w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Warto wiedzieć, że nie ma tu uniwersalnego kodu. Inaczej wygląda rekrutacja w banku, a inaczej w agencji reklamowej. Doradca personalny powinien przygotować swojego klienta na każdą, nawet najbardziej ekstremalną sytuację. Jak znaleźć dobrego doradcę? Najlepiej zapoznać się z opiniami, których w internecie nie brakuje.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.