Czy już wiesz jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Znalezienie wymarzonej pracy nie jest łatwe. Chcemy zarabiać dużo i robić to co lubimy. Wiele osób również marzy o tym, żeby za bardzo się nie narobić. Taka praca praktycznie się nie zdarza, a jak pojawi się już oferta, to warto wiedzieć jak się przygotować do ewentualnej rozmowy rekrutacyjnej.

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Mówi się, że pierwsze wrażenie jaki zrobimy na kimś jest najważniejsze. W wielu przypadkach tak właśnie jest więc jeśli zastanawiasz się nad tym jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej tu link – to pamiętaj, aby pokazać się z jak najlepszej strony już od samego początku.

Warto dokładnie przestudiować swoje własne CV. Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jakie informacje w CV zamieszcza. Gdy przyszły pracodawca o coś pyta, nie potrafimy udzielić jasnej odpowiedzi pomimo tego, że napisaliśmy to właśnie w naszym CV. Warto więc jeszcze przed samą rozmową rekrutacyjną przeczytać jego treść.

Nie kłam, to się nie opłaca

Jeśli w CV umieszczasz nieprawdziwe informacje to musisz wiedzieć, że w większości przypadków wychodzi to na jaw. Osoba rekrutująca i przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną ma już zazwyczaj takie doświadczenie, że w bardzo krótkim czasie jest w stanie zweryfikować informacje zamieszczone w CV.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.