Jak wybrać toner Samsung?

Samsung to obecnie bardzo szanowana marka, z której korzysta wielu z nas. Drukarki tej firmy charakteryzują się bowiem doskonałą wytrzymałością oraz dobrym jakościowo drukiem. Wszystko wygląda świetnie aż do pierwszej wymiany toneru. Co wtedy zrobić? Kupić oryginał czy zamiennik?

Wady i zalety obydwu rozwiązań

Na to pytanie nie ma w zasadzie jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba bowiem być świadomym, że obydwie możliwości mają swoje wady i zalety. Pytanie pozostaje tylko, co jest dla nas osobiście najważniejsze w tonerze.

Zamienniki tonerów Samsung

Zacznijmy od omówienia zamienników do tonerów. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim tym, że są dużo tańsze. Ich cena może być nawet o połowę niższa niż oryginału. Ponadto w zasadzie do codziennego druku dokumentów w wordzie, takie tonery całkiem dobrze sobie radzą. Problemy mogą czasami pojawić się przy wydrukach wysokiej jakości. Niektórzy też uważają, że tonery nieoryginalne przyspieszają spadek żywotności drukarki.

Tonery Samsung oryginalne

Jak to zaś wygląda z oryginalnymi tonerami? Przede wszystkim na pewno zapewniają one wysoką jakość druku. Ponadto są one pewną gwarancją bezpieczeństwa, że w razie jakiejś awarii firma Samsung nie będzie mogła zarzucić nam złej konserwacji sprzętu. To jest zaleta przede wszystkim w dużych biurach czy instytucjach, w których dużo i często drukujemy. Niestety jednakże takie oryginalne tonery Samsung (https://drox.pl/cat-pol-1214553884-Samsung.html) są naprawdę całkiem kosztowne…

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.