Jak dobrać pojemność powerbanku?

Chyba każdy posiadacz jakiegoś urządzenia mobilnego spotkał się z sytuacją wyczerpania się jego baterii. Cierpią na to kamery, aparaty, tablety, a przede wszystkim telefony komórkowe. Sam fakt braku energii nie byłby jeszcze tak dotkliwy, gdyby nie zależność, że wyczerpuje się ona zawsze w sytuacji, gdy koniecznie trzeba skorzystać z danego urządzenia.

Dodatkowa porcja energii

Aby sobie z tym poradzić powołane do życia zostały powerbanki, czyli banki energii. Są to ładnie opakowane akumulatory, służące jako mobilne źródła zasilania i ładowania dla urządzeń mobilnych. Wielkością przypominają zwykły 5 calowy telefon więc swobodnie można je nosić w kieszeni lub torebce. Po podłączeniu ich do telefonu, tabletu lub innego potrzebującego energii urządzenia mobilnego, następuje rozpoczęcie ładowania, zupełnie jak z gniazdka elektrycznego. Jak więc widać idea istnienia powerbanków jest po prostu genialna. Problem zaczyna się w chwili ich nabywania.

powerbankJaki powerbank wybrać?

Najpoważniejszym kłopotem podczas zakupu jest dobranie odpowiedniej pojemności powerbanku. Pojemność, czyli ilość zgromadzonej i przenoszonej przez powerbank energii jest bardzo różna. Sprzedawane modele zaczynają się już od 1200 mAh, a kończą na 23000 mAh. Dla laika liczby te nic nie znaczą, a różnice w cenie są dość spore. Skąd więc wiedzieć jaki model wybrać?
Da się to łatwo określić, jednak najpierw trzeba poznać pojemność baterii w posiadanym urządzeniu. Przykładowo przyjmijmy wartość 3000 mAh. Dobry power bank powinien być w stanie naładować w pełni urządzenie dwa razy, a najlepiej jakby mógł to zrobić nawet trzy razy. Z tego wynika, że powinien mieć pojemność 6000 mAh lub 9000 mAh. Niestety jest to błędne rozumowanie. Należy bowiem jeszcze pamiętać, że powerbanki część swojej energii wytracają z czasem, a zdarza się również, że nie są w stanie oddać całej zgromadzonej energii. Trzeba zatem do poczynionych obliczeń dodać pewien margines błędu np. dodatkowe 1000 mAh. Czyli poprawne wartości, które należy kupić to 7000 mAh lub 10000 mAh. Taki powerbank zapewni w pełni komfortowe korzystanie z urządzenia mobilnego wyposażonego w baterie o pojemności 300 mAh.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.