Czym jest leasing pracowniczy?

leasingpracowniczy

Leasing kojarzony jest z kapitałem zewnętrznym, który bardzo często w Polsce przyznawany jest na samochód firmowy. We współczesnym świecie do gry wchodzi pomału leasing w stosunku do osób zatrudnionych. Jak on wygląda w praktyce i z czym się wiąże?

Zjawisko leasingu pracowniczego

Wiele firm, które szuka oszczędności w każdym możliwym aspekcie zaczyna brać pod uwagę również wynajęcie swoich pracowników. Te zjawisko nieśmiało zaczyna wkraczać do podświadomości polskich przedsiębiorców. Jednak, aby mogło dojść do takiego dość nietypowego stosunku pracy trzeba zrealizować kilka podstawowych warunków.

Kiedy leasing pracowniczy jest możliwy?

Podstawową zasadę, która sprawia, że wynajęcie poprzez leasing pracownika jest możliwe jest przede wszystkim zgoda osoby, która będzie miała zmienić miejsce pracy. Co ważne, musi ona być przedstawiona na piśmie. Następnie trzeba dokonać porozumienia pomiędzy obydwoma stronami z dokładnymi obowiązkami i warunkami takiej współpracy. Często odbywa się ono na określony czas w trakcie, którego pracownik musi mieć zapewnione, choć minimalne standardy pracy. Co ważne, pierwotny pracodawca przyznaje osobie wynajmowanej bezpłatny urlop w trakcie trwania nowej umowy z inną firmą.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.