Czy wiesz, że możesz zarabiać na Instagram reels?

Każdy z użytkowników Instagrama powinien wiedzieć, że został uruchomiony specjalny program bonusowy. O co konkretnie chodzi? Kto może na tym zyskać? Dla kogo skierowana jest oferta? Pora to sprawdzić.

Dla twórców za publikację krótkich wideo

Na Instagramie można publikować krótkie treści wideo. Są one nazywane Rolkami. To właśnie o nich będzie mowa w tymże artykule. Funkcjonalność ta została wprowadzona na Instagramie jako odpowiedź platformy na możliwości TikToka i jego popularność. W naszym kraju można korzystać z Instagram reels od sierpnia ubiegłego roku.

Zauważono, że TIkTok rośnie i to w naprawdę szybkim tempie. Ma już ponad miliard użytkowników niemal na całym świecie. Instagram wyszedł ze swoją propozycją. Mowa nie tylko o Rolkach, ale także o płacenie twórcom za publikację materiałów.

>> 10 Ciekawostek o Instagram Reels, które powinieneś znać! <<

Okazuje się, że Instagram uruchomił specjalny program bonusowy. Ile można na tym zarobić? Stawki do małych na pewno nie należą. Sięgają bowiem nawet dziesięciu tysięcy dolarów za jeden film. Obecnie z tegoż programu korzystają głównie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Instagram wciąż jednak zaznacza, że program jest cały czas w fazie eksperymentu. Z czasem sporo rzeczy się zmieni.

instagram reel

Spora popularność rolek

Jednak Rolek nie traktuje się jedynie jako źródła zarobku. Sporo osób i firm bawi się w te krótkie formy wideo. Można zrobić naprawdę fajne filmiki, które będą, chociażby pamiątką z wakacji, czy też krótką ofertą firmy. Marketingowcy zgodnie przyznają, że Instagramowe Rolki daje duże możliwości i chętnie z nich korzystają.

Czy dla początkujących użytkowników jest to trudne? Nie do końca. Wszystko jest mocno intuicyjne i tak naprawdę nikt nie powinien mieć z tym większego problemu. W razie jakichkolwiek kłopotów można:

  • skorzystać z porad, które znaleźć można w sieci,
  • zapisać się na kurs Instagram reels, na którym przedstawianych jest mnóstwo ciekawych rzeczy.

Najczęściej jednak użytkownicy dochodzą do wszystkiego sami, ponieważ nie jest to zbyt trudne.

Przekonaj się o tym na własnej skórze!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.